2016 12 Ossów Karate 03

Ania Stankiewicz – brązowa medalistka Pucharu Europy

Pod koniec listopada w lubelskiej hali „Globus” odbył się prestiżowy turniej Pucharu Europy Juniorów,
w którym wzięło udział ponad 600 zawodników. Organizatorem imprezy była Światowa Organizacja Karate,
a w turnieju rywalizowali reprezentanci Rosji, Ukrainy, Francji, Finlandii, Rumunii, Czech, Izraela, Turcji, Niemiec, Czech, Słowacji, Mołdawii, Bułgarii, Węgier, Białorusi, Holandii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Kazachstanu i gościnnie z Tunezji.

Ania Stankiewicz – uczennica Zespołu Szkół w Ossowie – została brązową medalistką Pucharu Europy Juniorów Karate Kyokushin. Ania w eliminacjach zdecydowanie pokonała dwie przeciwniczki
i była bardzo blisko zwycięstwa podczas rywalizacji z Ukrainką w półfinale. Niestety Ukrainka wyprowadziła punktową technikę co zadecydowało, iż Ania została sklasyfikowana na III miejscu Pucharu Europy powtarzając sukces z 2015 roku.

Ania, wspólnie ze swoimi kolegami z Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN, zdobyła 4 medale Pucharu Europy. Szczególne podziękowania należą się licznej grupie kibiców, która mimo wielu obowiązków znalazła czas by dopingować zawodników i dodała dużo energii reprezentantom. Więcej informacji i zdjęcia z turnieju na www.kswkyokushin.pl