Bal karnawałowy 2014

W Zespole Szkół w Ossowie 10 lutego 2014r. odbył się bal karnawałowy, w którym wzięli udział uczniowie klas O – III wraz z wychowawcami. Uczestnicy imprezy zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie przywitała ich pani dyrektor Anna Zalewska, życząc wszystkim udanej zabawy.

Sam wystrój sali przyprawiał o zawrót głowy – były różnokolorowe balony, serpentyny i zwoje bibuły. Były pląsy na parkiecie, muzyczne zagadki i jak przystało na prawdziwą imprezę różnorakie zabawy ruchowe (np. zabawa w pociąg przy piosence).

Za muzyczną oprawę odpowiedzialny był pan Adam Prusik. Przy głośnej muzyce nogi same rwały się do tańca.
Uczniowie chętnie rywalizowali między sobą w konkursach zorganizowanych przez wychowawców. Wśród nich wymienić należy, m.in.: gazetowy taniec, zabawę kotylionową czy różnego rodzaju konkurencje z wykorzystaniem balonów. Szczególnym powodzeniem cieszyły się „Balonowe harce” (taniec parami z trzymaniem baloników między sobą – głowami, brzuchami, plecami). Dodatkowo na wszystkich wygranych czekały nagrody –od szkolnych gadżetów po słodkie upominki.

Rodzice również zaangażowali się w organizację imprezy – w salach lekcyjnych przygotowali słodki poczęstunek, na który młodzi tancerze udali się w czasie przerwy.

Następnie zorganizowano paradę strojów, podczas której wszystkie dzieci z dumą prezentowały karnawałowe przebrania. Ponadto wyróżniono najciekawszy ubiór karnawałowy, w tym członkowie jury wybrali króla i królową tegorocznego karnawału (jury zostało postawione przed niełatwym zadaniem, bowiem przebierańcy wykazali się wielką pomysłowością zarówno przy samodzielnym projektowaniu, jak i wyborze gotowych strojów). Taniec królewskiej pary uwieńczył  wewnątrzszkolną uroczystość.

Kolejny bal już za rok.

Zapraszamy ponownie do wspólnego biesiadowania.