Dzień Kubusia 2014 C

Dzień Kubusia Puchatka

Kubuś Puchatek… Któż nie zna tego sympatycznego misia o niezbyt smukłej sylwetce i małym rozumku. Jest on bohaterem książek dla dzieci A. A. Milne’a: „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”. Kochają go dzieci na całym świecie. 18 stycznia 2014 – w rocznice urodzin twórcy naszego bohatera- obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

W naszej szkole ta niezwykle miła uroczystość odbyła się w piątek 17 stycznia. Hol na pierwszym piętrze zamienił się wtedy w królestwo Kubusia Puchatka. Nie zabrakło również jego przyjaciół – Kłapouchego, Tygryska, Prosiaczka oraz Kangurzycy z Maleństwem. Zgromadzone przytulanki , od malutkich po całkiem pokaźne, a także różne przedmioty z wizerunkami wymienionych postaci, sprawiły, że przenieśliśmy się w kolorowy, bajkowy świat. Dzieci z kl. II i III przybliżyły nam sylwetkę autora „Kubusia Puchatka”. Zaśpiewały również , wraz ze swoją Panią piękną piosenkę o tym , że każdy – nawet dorosły- lubi mieć swojego misia. Przedszkolaki wyrecytowały wiersz na cześć naszego bohatera, a pani Milena z biblioteki rozpoczęła czytanie znanej nam wszystkim książki. Następnie pałeczkę przejęli uczniowie kl. III, którzy odczytali fragmenty poświęcone przyjaciołom Puchatka.
Nie zabrakło również „małego co nieco” w postaci kanapeczek z miodem, przygotowanych przez mamy przedszkolaków. Ten słodki akcent był finałem wspólnych obchodów miłego święta, w którego przygotowanie zaangażowały się wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III. Na zakończenie każde dziecko otrzymało sylwetkę Kubusia do ozdobienia według własnego pomysłu.

Elżbieta Ruszkowska