Mistrz 01

Mamy Mistrza Europy

Pod koniec maja 2018 roku w kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Łańcucie odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, w których wzięło udział 575 zawodników z 18 krajów. W tym roku bardzo mocni byli Ukraińcy, Kazachowie, Niemcy, Francuzi, Rosjanie, Rumuni, Węgrzy oraz Hiszpanie. Walki finałowe były rozgrywane w formie gali z oprawą sceniczną, a sam turniej przyniósł dużej grupie kibiców mnóstwo emocji oraz wiele bardzo dobrych i zaciętych walk.

Wśród reprezentantów kraju była dwójka uczniów II klasy gimnazjum w Ossowie: Anna Stankiewicz i Bartosz Kazimierczak. Ania stoczyła w eliminacjach bardzo dobrą walkę z reprezentantką Ukrainy. Był to bardzo wyrównany pojedynek z dogrywką. Niestety Ania uległa decyzją sędziów i nie awansowała do strefy medalowej.

Zwycięzcą swojej kategorii został Bartosz Kazimierczak. Bartek w drodze do tytułu mistrza Europy stoczył 3 walki w których pokonał mocnych reprezentantów Łotwy, Rosji i Niemiec.

Medal Bartka znacząco przyczynił się do doskonałej całościowej postawy zawodników Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN, ponieważ wspólnie z kolegami udało się wywalczyć 4 złote, srebrny i brązowy krążek Mistrzostw Europy.