2018 Marzec Zawody Ossow

Medale „ossowskich” karateków na turniejach związkowych

Na początku marca w Zamościu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin. Turniej był rozegrany pod patronatem Polskiego Związek Karate prowadzącego szkolenie karateków do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020.

W silnej stawce zawodników z czterech województw: mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego – Anna Stankiewicz i Bartek Kazimierczak – uczniowie klasy II gimnazjum w Ossowie zdobyli 4 medale. Były to dwa srebrne medale w konkurencji walk mocnego kontaktu oraz dodatkowe dwa miejsca na podium w rywalizacji karate olimpijskiego, gdzie Ania zajęła pierwsze miejsce, a Bartek trzecie.

Godny zauważenia jest fakt, iż obydwoje są także aktualnymi mistrzami Mazowsza Karate Kyokushin. Czekamy teraz na medal Mistrzostw Europy, które odbędą się w maju.

Więcej informacji na www.kswkyokushin.pl, a poniżej link do relacji filmowej z Mistrzostw Mazowsza 2018, na których Ania i Bartek zdobyli złote medale.