2014 Ziemniak

Święto Pieczonego Ziemniaka

10 października 2014 roku o godzinie 15:00 w naszej szkole uroczyście rozpoczęto kolejne już obchody Święta Pieczonego Ziemniaka.

„Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.
Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.
Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale
i do końca wyciągając przyjazną dłoń.”

 

Święto dziś ziemniaka mamy, tak więc wszystkich zapraszamy:

  • na konkursy i zawody.
  • na zagadki i podchody.

Niech zjednoczą się rodziny
I niech mają dziarskie miny.
Uśmiech, humor i zabawa
To jest najważniejsza sprawa.

 

Jak co roku nie zabrakło wielkiego zaangażowania naszych Rodziców, którzy swoją gościnnością i doskonałym smakiem zapraszali na „Kiermasz Ziemniaczany”, podczas którego można było skosztować rozmaitych pyszności przygotowanych przez niezawodnych rodziców uczniów naszej szkoły.

W promieniach słońca mogliśmy obejrzeć występ w wykonaniu uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, którzy z humorem zachęcali do udziału  w rozmaitych konkurencjach . Można było się sprawdzić w rzucie ziemniakiem do celu, w konkursie na najdłuższą obierkę, czy na najciekawszego ziemniaczanego cudaka. Najmłodsi z zapałem malowali ziemniaczane ludziki. Wszyscy zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody w postaci „ossowskiego lizaka” ufundowanego przez Radę Rodziców.

Jak co roku dzięki naszym dzielnym Strażakom  OSP – Ossów mogliśmy też piec w ognisku  ziemniaki i kiełbaski , co sprawiło wszystkim wiele  radości.  Nie zabrakło też harcerzy ZHP $ Drużyny Harcerskiej  „Bór”, którzy zapraszali naszych uczniów do zabawy.

Tego dnia rozstrzygnięty też został konkurs plastyczny „Na straganie”, zwycięzcą którego został Kacper Podlasin z Rodzicami; II miejsce zajęli Weronika i Bartosz Żukowscy z Rodzicami i III miejsce Julia Gers z Rodzicami.
Również w tym roku jury przyznało wyróżnienie dla Kuby Kołakowskiego z Rodzicami. Nagrody zostały ufundowane przez Samorządowy Instytut Kultury „Park Kulturowy – Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”.

Ten szczególny dzień uświetnił nam zespół Olt Bojs, przy muzyce którego cała społeczność szkolna bawiła się i  tańczyła.

Szczególne podziękowania dla wszystkich ludzi dobrego serca, którzy co roku dbają , by ten dzień miał szczególny charakter. Serdeczne podziękowania należą się panu Dariuszowi Myszkinis, który dbał, by dźwięk muzyki i głosu docierał do każdego z nas.

Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do tego, by ponad zabawę, konkursy i pyszności słońce rozświetlało każdego z nas, bo jest to nie tylko Święto Pieczonego Ziemniaka, ale przede wszystkim święto życzliwości, radości i porywu serca.

Dziękujemy  za każdą pracę, za wielkie  zaangażowanie, za niespodzianki i uśmiech.

Do zobaczenia za rok, bo warto przeżywać chwile takie jak te.

Już konkurencje są zakończone
Punkty przyznane, nagrody też
Nasze ziemniaki już upieczone
Można je teraz ze smakiem zjeść.

 

Marta Idźkowska
Katarzyna Supranowicz