2016 Koniec 02

Wakacje !!!

24 czerwca świętowaliśmy uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

Z samego rana w szkole zaroiło się od uczniów w galowych strojach trzymających z niecierpliwością kwiaty dla ukochanych pań z tym większą radością, że za chwilę miał nastąpić jeden z najszczęśliwszych momentów w życiu uczniów, czyli początek wakacji.

Wstęp do tejże uroczystości miał miejsce już poprzedniego dnia, podczas mszy św. odprawionej w intencji całej społeczności szkolnej oraz rodziców.

Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk pani Dyrektor nagrody i wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie , stuprocentową frekwencję oraz największa ilość przeczytanych książek.

W części oficjalnej odbyło się też pożegnanie absolwentów klasy III gimnazjum oraz VI szkoły podstawowej. Tych ostatnich zobaczymy po wakacjach w salach gimnazjum, a trzecioklasiści rozpoczną nowy etap edukacji, każdy w wymarzonej szkole. Wzruszeniom i łzom nie było końca, jednak dziesięć lat spędzonych
w murach szkolnych to szmat czasu.

Znacznemu polepszeniu nastroju sprzyjało przedstawienie przygotowane przez klasy III i VI pod czujnym okiem pań Anny Wosek i Katarzyny Supranowicz oraz pana Remigiusza Pracza, którzy wystąpili w nim również jako aktorzy. Kilka scenek z różnych lekcji, zaprezentowanych w konwencji kabaretu rozbawiło zebranych.

Na zakończenie pani Dyrektor i pani J. Denis skierowały dużo ciepłych słów do absolwentów,
a wychowawczyni klasy III gimnazjum Anna Wosek przygotowała muzyczny prezent, który wszystkich zaskoczył.

W miłej atmosferze rozstaliśmy się udając się na zasłużony odpoczynek, aby zebrać siły do pracy w nowym roku szkolnym.

Katarzyna Supranowicz