Warsztatg Pedag 1

Warsztaty profilaktyczne

27 i 28 lutego 2012 roku oraz 1 marca 2012 roku w naszej szkole gościliśmy Panie z Małopolskiego Centrum Profilaktyki, które w każdej klasie przez dwie godziny przekazywały wiedzę na tematy bardzo bliskie każdemu z nas.

Warsztaty dotyczyły pozytywnej komunikacji, rozmowę o emocjach, o przemocy, jej rodzajach,  o sposobach radzenia sobie ze złością,  gniewem, tak by nie skrzywdzić żadnego człowieka czy to słowem czy dotykiem.

Również zajęcia dotyczyły bezpiecznego Internetu czy cyberprzemocy. W starszych klasach tematem zajęć były używki, uzależnienia i wiele innych zagrożeń.

Młodsi uczniowie poznali Zł aczka, który chowa się za uszkiem i namawia do nieładnych zachowań wobec kolegów i koleżanek. Nasi uczniowie uczyli się jak radzić sobie z takim Złaczkiem i co robić, by go nie słuchać.

„Kolorowe, to nie znaczy zdrowe”, tutaj pod fachowym okiem Pań dzieci stawały się ekspertami
w zdrowy żywieniu. W innej klasie zaprzyjaźniali się z komputerem, poznawali sposoby bezpiecznego korzystania z sieci.

Ważnym tematem dla każdego to „Zachowaj spokój” czyli jak radzić sobie ze złością czy gniewem.

To były ważne spotkania dla każdego z nas, gdyż każdego dnia uczymy się jak postępować  w trudnych sytuacjach, jak dzielić się z radością, jak pomniejszyć smutki i troski. Uczymy się wzajemnie szanować, uwrażliwiać na inność , gdyż inny to nie znaczy gorszy.

Dziękujemy za te warsztaty, niech zasiane słowa wydadzą piękne plony.

 

Warsztaty profilaktyczne okiem uczniów

Dnia 27.02.2012 r. odbyło się spotkanie na temat uzależnień. Zaczęliśmy rozmowę o alkoholu, papierosach i narkotykach.

Na początku przedstawiliśmy się i każdy mówił o swoich zainteresowaniach. Następnie Panie zadawały nam różne pytania, na które chętnie odpowiadaliśmy. Zainteresowały nas opowieści o wielu nieszczęśliwych wypadkach, wywołanych przez uzależnienia. Ciekawy był również artykuł o narkotykach i skutkach ich uzależnienia.

Później mieliśmy napisać co nas smuci lub złości. Rozwiązywania tych problemów przeczytaliśmy całej klasie. Około godziny 16:00 zajęcia skończyły się. Było naprawdę miło i ciekawie.

 Patrycja, Ania i Kamila  I GIMNAZJUM