2014 Profilaktczne Warsztat

Warsztaty Teatralne

6 października 2014 r. uczniowie Gimnazjum w Ossowie mieli możliwość uczestniczenia w niezwykłych warsztatach teatralnych przygotowanych przez grupę rówieśników z Wołomina.

Historia niesamowita: o odrzuceniu, wielkiej samotności młodego człowieka, o potrzebie bycia zauważalnym, o marzeniach i ich utracie, o świecie, w którym nawet nadzieja już przestaje żyć.

Bohaterem sztuki jest młody chłopiec uczący się może w gimnazjum, trochę pogubiony, bardzo chce mieć wielu przyjaciół, ale czy potrafi dbać o nich?

Sztuka rozpoczyna się ciemnością, słychać odgłosy, kroki, szepty – to głos wyrzutu sumienia – bólu, rozpaczy… Tak rozpoczyna się przerażająca historia Jonatana, który z barku miłości i akceptacji popełnia wielką  zbrodnię  – zabija swoja matkę, przyjaciół. Wstrząsająca historia, ale czy tak musiała się skończyć? I tu właśnie nasi uczniowie mieli  możliwość odwrócenia biegu wydarzeń, przemyślenia od początku, stworzenia sytuacji, byle tylko bohater nie zabijał, byle tylko był widzialny, byle tylko nie zakładał maski i potrafił odnaleźć się w tym trudnym życiu.

Na scenie uczniowie mogli zagrać jeszcze raz i jeszcze raz, niestety, życie jest tylko jedną sceną i nie ma powtórzeń, ale są wybory, są różne rozwiązania. Są obok nas ludzie, jest dialog, zawsze jest ktoś, kto chce wysłuchać, wsłuchać się w myśli, pomóc.

To było ładne wydarzenie tego dnia.

Dla niektórych kolejna wycieczka, dla innych chwila refleksji.
NA PEWNO TĘ SZTUKĘ POWINNI ZOBACZYĆ RODZICE, BY PRZEZ CHWILĘ POTRAFILI SIĘ ZATRZYMAĆ I SPOJRZEĆ W OCZY SWOJEMU DZIECKU TAK, BY NA NOWO ZACHWYCIĆ SIĘ ICH KOLOREM…