2018 Kielce

Wycieczka do Kielc

Dnia 6 Kwietnia 2018 roku, odbyła się wycieczka do Kielc, uczestniczyli w niej uczniowie klas od 5 do 7 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum w Ossowie oraz uczniowie z klasy 4, 6 i 7 szkoły podstawowej w Nadmie. Wycieczka trwała cały dzień od 5 rano aż po 21. Uczniowie zwiedzili kilka miejsc w Kielcach oraz dowiedzieli się wiele rzeczy o rejonie województwa świętokrzyskiego.

Podczas podróży pani pilot opowiedziała nam wiele faktów o Kielcach. Szczególnie podobała nam się legenda o pochodzeniu nazwy tego miasta. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, najpierw zwiedziliśmy Centrum Geoedukacji „Geopark”, gdzie oglądaliśmy wszelkie wystawy śladów po pradawnych stworzeniach i słuchaliśmy informacji o nich. Przebyliśmy też podróż do wnętrza Ziemi, dzięki specjalnej kapsule i zastosowaniu efektów kina 5D. Po wizycie w Centrum Geoedukacji pojechaliśmy do systemu Jaskiń na Kadzielni, gdzie chodziliśmy po wszelkich korytarzach tej jaskini oraz widzieliśmy wiele efektów procesu powstawania jaskiń. Pani przewodnik opowiedziała też nam historie na temat tej jaskini, jak była pierwotnie wykorzystywana i co się w niej działo. Po wyczerpującym zwiedzaniu przyjechaliśmy do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach, gdzie mogliśmy zaobserwować różne sposoby zastosowania energii w postaci zabawy różnymi machinami symulacyjnych. Obejrzeliśmy też krótki seans w miejscowym kinie, który opowiadał o różnych typach energii i pozyskiwaniu jej. Na sam koniec po wszystkich atrakcjach przyszedł czas na odpoczynek w małej restauracji znajdującej się w pobliżu, gdzie zjedliśmy smaczny obiad po czym wróciliśmy w domu.

Wycieczka do Kielc była naprawdę wspaniałą wycieczką, podczas której dowiedzieliśmy się wielu  rzeczy na temat tego miejsca i pewnością wiele zapamiętamy.

Krzysztof Chrustowski kl. VII