III edycja „Hej Kolęda Kolęda”
Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
30 stycznia 2014 roku, po raz trzeci w Zespole Szkół w Ossowie, mogliśmy posłuchać i ocenić umiejętności wokalne uczniów szkół gminy Wołomin w przeglądzie kolęd i pastorałek „Hej, kolęda, kolęda!”. Cieszy nas jako organizatorów fakt, że dzieci oraz młodzież tak chętnie śpiewają przepiękne polskie kolędy i pastorałki.
Ciepła atmosfera sprzyjała występom młodych artystów. Jury składające się z nauczycieli szkół biorących udział w konkursie, miało twardy orzech do zgryzienia. Niełatwo było wybrać laureatów wśród tak rozśpiewanej i dobrze przygotowanej muzycznie młodzieży.
Tradycyjnie jak co roku, zgodnie z regulaminem organizatorów przyznano nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych wśród solistów i zespołów uczniów klas I – III i IV – VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Oto laureaci przeglądu:
W kategorii szkoła podstawowa klasy I-III w grupie solista :
- I miejsce – Karolina Florczak ze Szkoły Podstawowej w Starym Grabiu
za wykonanie kolędy „Nie było miejsca dla ciebie”, - II miejsce – Adrianna Ładno ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie
za wykonanie pastorałki „Kolędowy czas”, - III miejsce – Mikołaj Sławiński ze Szkoły Podstawowej w Ossowie
za pastorałkę „Dobry anioł z naszej klasy”.
W grupie zespołów w tej kategorii wiekowej jury przyznało:
- I miejsce – uczniom ze Szkoły Podstawowej w Zagościńcu
za wykonanie kolędy „Wśród nocnej ciszy”, - II miejsce – uczniom ze Szkoły Podstawowej w Duczkach
z repertuarem „Gore gwiazda Jezusowi”, - Nie przyznano III miejsca w tej grupie, za to dwoma wyróżnieniami uhonorowano:
- Julię Dobczyńską ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie
za wykonanie pastorałki „Kolędowy czas” - Laurę Stańczuk ze Szkoły Podstawowej w Zagościńcu
za pastorałkę ”Złota gwiazda”.
- Julię Dobczyńską ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie
W grupie wiekowej uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej klasyfikacja końcowa wypadła następująco:
- I miejsce – Sara Sagatelian ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie
za wykonanie pastorałki „Kto wie”, - II miejsce – Wiktoria Kostrzewa ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie
za wykonanie kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, - III miejsce – Julia Lewandowska ze Szkoły Podstawowej w Zagościńcu
za pastorałkę „Kiedy dzieckiem jest Bóg”. - Wyróżnienie w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej otrzymał uczeń z Zespołu Szkół w Ossowie Adrian Kiersnowski, który zaśpiewał kolędę „Lulajże Jezuniu”.
W grupie zespół w tej kategorii wiekowej:
- I miejsce – zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie
za wykonanie pastorałki „Dziś w stajence”, - II miejsce – zespół ze Szkoły Podstawowej w Duczkach
za wykonanie pastorałki „Skrzypi wóz”, - III miejsce – zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wołominie
za wykonanie kolędy „Lulajże Jezuniu”. - Wyróżnienie otrzymał zespół ze Szkoły Podstawowej w Duczkach
za pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi”.
W kategorii gimnazjum – soliści:
- I miejsce Aleksandra Felczak z Gimnazjum w Ossowie
za pastorałkę „Kolęda dla nieobecnych”, - II miejsce Martyna Borkowska z Gimnazjum nr 2 w Wołominie
za pastorałkę „Biały śnieg”. - III miejsce Martyna Wróblewska z Gimnazjum nr 1 w Wołominie
za kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie”. - W tej kategorii przyznano wyróżnienie dla:
- Klaudii Jusińskiej z Gimnazjum w Duczkach
za kolędę „Mizerna cicha”, - Agnieszki Konosa z Gimnazjum nr 5 w Wołominie
za wykonanie a cappella pastorałki „Oj maluśki, maluśki”.
- Klaudii Jusińskiej z Gimnazjum w Duczkach
W grupie zespół laureatami zostali:
- I miejsce – zespół z Gimnazjum nr 3 w Wołominie,
który zaprezentował kolędę „Mędrcy świata”, - II miejsce – zespół z Gimnazjum nr 1 w Wołominie
za wykonanie kolędy „Triumfy”, - III miejsce – zespół z tego samego gimnazjum,
który zaśpiewał kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.
Tradycyjnie, jak co roku, przyznano nagrodę – niespodziankę.
Jedną z nich otrzymał Maksymilian Adamczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wołominie,a drugą uczennice z Gimnazjum nr 3 w Wołominie.
Trzecia edycja przeglądu była szczęśliwa dla Zespołu Szkół w Ossowie, ponieważ po raz pierwszy statuetka, będąca główną nagrodą w każdej kategorii i grupie, została w naszej szkole.
Składam podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom za wsparcie i pomoc w organizacji tej wspaniałej imprezy.
Trzecia edycja konkursu już za nami, gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom.
Do zobaczenia za rok !
Koordynator konkursu
Anna Wosek