2015 Andrzejki 00

Andrzejki i wizyta św.Mikołaja

Koniec listopada i początek grudnia, to czas nieco magiczny i przez dzieci bardzo oczekiwany. Nie inaczej było w tym roku. W poniedziałek 30 listopada w naszej szkole można było spotkać wiele wróżek, czarownic i  czarodziejów. Za te postacie przebrały się przedszkolaki i uczniowie z klas

I – III.  Dzieci wraz z wychowawcami zgromadziły się na holu na pierwszym piętrze, gdzie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali stanowiska z różnymi andrzejkowymi  wróżbami i przepowiedniami. A ponieważ każdy jest ciekawy co go czeka, nikogo nie trzeba było namawiać do wspólnej zabawy. Dziękujemy Kindze, Wiktorii i Agacie z kl. III i Jakubowi z kl. II gimnazjum, za przygotowanie i przeprowadzenie szkolnych andrzejek dla swoich młodszych kolegów. Była to udana i dobrze zorganizowana zabawa.

Zaledwie kilka dni później – 7 grudnia, naszą szkołę odwiedził bardzo oczekiwany przez dzieci gość – MIKOŁAJ ze swoim pomocnikiem elfem. Mikołaj,  jak co roku zadał dzieciom standardowe pytanie: Czy byłyście grzeczne? Nie wiem jak było w innych klasach, ale pierwszaki chwilę się zawahały, po czym chórem odpowiedziały: Tak. Mikołaj nie miał wyjścia – musiał rozdać upominki, czym sprawił wszystkim dużo radości. Nie zabrakło również symbolicznych czekoladowych mikołajów. W tym wyjątkowym dniu dozwolona była odrobina słodkości. Dziękujemy Radzie Rodziców za  zorganizowanie mikołajek. Mikołaju – do zobaczenia w szkole za rok.

Elżbieta Ruszkowska