I Dzień Wiosny

W piątek 21 marca 2014r. zawitała do nas kalendarzowa wiosna. Przedszkolaki i dzieci z klas I – III przywitały ją tym razem nieco inaczej jak co roku.

Obchody pierwszego dnia wiosny rozpoczęły się finałem konkursu recytatorskiego. W tym roku hasło konkursu brzmiało: „Z humorem o naszych wadach i zaletach”.

Mniej lub bardziej stremowani finaliści przedstawili swoje wiersze publiczności- kolegom, wychowawcom i rodzicom oraz jury w składzie : Marta Idźkowska- nasza pani pedagog, Milena Powała- pani bibliotekarka i pani Agnieszka Kacprzak – pracownik Samorządowej Instytucji Kultury „Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”.

Za wszystkich uczestników mocno trzymaliśmy kciuki i nagradzaliśmy gromkimi brawami.

W czasie, gdy komisja zastanawiała się komu przyznać poszczególne miejsca i wyróżnienia, dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas II i III zaśpiewali piosenki na cześć wiosny. Oczywiście wszyscy byli „wiosennie” ubrani, co w połączeniu z wystrojem sali nie budziło żadnych wątpliwości jaką porę roku witamy.

I wreszcie komisja ogłosiła wyniki:

w kategorii przedszkolaki:

  1. miejsce zdobyła Kinga Pasierb,
  2. miejsce – Arek Ołdak ,
  3. miejsce Kinga Mosak,
    wyróżnienie – Julia Gers ;

w kategorii klas I – III

  1. miejsce zdobył Alan Gregorczyk,
  2. miejsce – Miłosz Czerederecki,
  3. miejsce – Ala Kacprzak ,
    wyróżnienie – Krzysztof Chrustowski.

Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy oraz słodkości. Nagrodę publiczności otrzymał Alan Gregorczyk.

Ostatnim punktem naszych obchodów był spacer nad rzekę z marzanną. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wesołym zabawom. Wszyscy poczuliśmy, że to już naprawdę wiosna.

Elżbieta Ruszkowska