Lekcja Pierwszej Pomocy

W dniu 04.02.2014 r. na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa uczyliśmy się jak prawidłowo zatamować krwawienie. Uczniowie na prośbę Pani przynieśli opatrunki jałowe i bandaże.
Mimo, że to była późna godzina i byliśmy zmęczeni, braliśmy szczególny udział w lekcji. Pani wszystko bardzo dobrze wytłumaczyła, między innymi jak tamować krwotok i jak powinniśmy zachować się przy poszkodowanym. Bardzo się ta lekcja wszystkim podobała.

Sylwia Zakrzewska

 

Na początku lekcji Pani pokazała nam jak zakładać opatrunki na różne części ciała. Po wysłuchaniu sami przećwiczyliśmy między innymi bandażowanie zranionej ręki, palca oraz czoła. Dzięki temu dowiedzieliśmy się jak postępować w podobnych sytuacjach. Przecież każdy z nas może zostać świadkiem zdarzenia,
w którym będzie potrzebna pomoc. Należy wtedy jak najszybciej udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Wiadomo, że postępowanie w takich sytuacjach jest trudniejsze i bardziej stresujące niż same ćwiczenia, jednak dzięki nim, łatwiej nam będzie opanować nerwy w przyszłości.

Kamila Rzempołuch

 

 Mimo początkowych trudności, uczniowie szybko się uczyli i wzajemnie pomagali. To była naprawdę przyjemna lekcja, na której nikt się nie nudził i uważnie słuchał rad nauczyciela. Próby opatrzenia zranienia były przeplatane ciekawymi opowieściami zarówno ze strony nauczyciela jak i młodzieży. Była to prawdziwa przyjemność dla klasy, ponieważ każdy mógł wykazać się swoją wiedzą i nauczyć się czegoś rzeczywiście istotnego, ponieważ udzielanie komuś pomocy jest bardzo ważną umiejętnością w naszym życiu.

Ania Matys