2017 10 13 ślubowanie

Ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość – Ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Jak co roku obchodziliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. 

Uroczystość  prowadziła pani Małgorzata Wacławek – opiekun SU oraz uczniowie klasy siódmej – Emilia Błaszczak i Krzysztof Chrustowski.  Pan Dyrektor Przemysław Strzelczyk powitał wszystkich obecnych, ale przede wszystkim  miłe  słowa skierował do pierwszoklasistów.

Odświętnie ubrani uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności śpiewania i recytacji, których nauczyli się pod czujnym okiem wychowawczyni.

W tym uroczystym dniu do społeczności szkolnej wprowadzali ich koledzy i koleżanki z klasy czwartej. Po części artystycznej  klasa pierwsza złożyła ślubowanie na sztandar szkoły, po czym  Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania na ucznia, a rodzice wręczyli swoim pociechom upominki – książki.

Ważnym punktem tego dnia były także obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum  wierszami podziękowali wszystkim nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji za pracę i trud włożony w nauczanie i wychowanie.  Życzyli przede wszystkim  zdrowia, radości i satysfakcji z pracy. Miłym akcentem były też rumiane jabłuszka wręczone przez przedstawicieli SU.

Na koniec Pan Dyrektor złożył serdeczne życzenia oraz podziękował wszystkim, którzy przygotowali uroczystość i wzięli w niej udział.

Jolanta Częścik