2018 05 21 Zoo 00

Wyprawa do zoo

21 maja uczniowie od klasy „0” do czwartej, pod opieką wychowawczyń, pojechali na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Mieliśmy tam zaplanowane zajęcia zgodnie z podziałem na grupy wiekowe. Najmłodsi  uczestniczyli w nich w Ptaszarni. Ta wyjątkowa lekcja przyrody  miała  charakter pokazowo-warsztatowy. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami hodowli zwierząt egzotycznych w domu. Poznały różne karmy dla zwierząt, a podczas zadań zespołowych segregowały produkty żywnościowe dla zwierząt.

Po części warsztatowej uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z jaszczurką, wężem, bezkręgowcami i gadającą papugą. Klasa czwarta miała zajęcia o charakterze pokazowym, w których brały udział żywe zwierzęta. Omawiane były różnice między płazami i gadami. Uczniowie zapoznali się z podstawami hodowli egzotycznych gadów w domu. Po kolei omawiane były poszczególne grupy gadów – żółwie, jaszczurki, węże i krokodyle. W czasie lekcji uczniowie cały czas mieli bezpośredni kontakt z żywymi zwierzętami oraz eksponatami.

Po zajęciach był spacer po najciekawszych miejscach ZOO. Na szlaku znalazły się: akwarium, ptaszarnia, małpy człekokształtne, słonie, nosorożce, gady, żyrafy, lwy, które z powodu upału schowały się w swoich kryjówkach, oraz zanurzony w wodzie hipopotam. Była także możliwość zakupu pamiątek  i różnych smakołyków.

Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, pełni wrażeń i bardzo zadowoleni.

Bardzo dziękujemy Pani Beacie Bieńkowskiej za zorganizowanie wycieczki.

Jolanta Częścik